Home / SPOŁECZNE / PROMOCJE społeczne / SPRAWOZDANIE DO MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – DZIEŃ POLSKI W AMSTERDAMIE

SPRAWOZDANIE DO MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO – DZIEŃ POLSKI W AMSTERDAMIE

                                                              Dla Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

                                                        oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

SPRAWOZDANIE Z WYDARZENIA „DZIEŃ POLSKI W AMSTERDAMIE”

Z DN. 28.10.2022R.

Oto skrót z przeprowadzonego wydarzenia  „DZIEŃ POLSKI W AMSTERDAMIE”, który odbył się 28 października 2022r. w Amsterdamie/ Holandia. Na stronie Facebookowej fundacji tj. Fundacja Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego | Facebook oraz na stronie fundacji   https://tworczoscipasja.pl odbyły się artykuły przed i po wydarzeniu promocji kultury i sztuki Polskiej w Amsterdamie. Były to artykuły:

https://www.facebook.com/103469167912213/posts/pfbid0UVx92MFGbCSCCkbDSVnyQJUWJGG73YiidChuMMFgRd7yDiEUDFd3YvHr1tcKq3C6l/?d=n

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid074Nm2a5bFMHGJzo3WTwmHHxeJx43nZCnxZwABX2UcDGiupCy1HvLx6r7Ed7C4Ew7l&id=103469167912213

ttps://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0fy9fgoLXHos6hiUQdC7z6Nb9XWLP7qrH2B6Zvezp2ERRAqWXCPD3r9dc7pwkALXFl&id=103469167912213

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0QzbtEyvuy35afiSvEVnKjXjNe92Dfp3HWkNeL22wHyqoEtcctarPaAUUJE3JFKXNl&id=103469167912213

Także o Patronacie Ministerstwa i wydarzeniu w Amsterdamie mówiono w telewizji internetowej, regionalnej.

Wydarzenie odbyło się o godz. 18:00 w WestCord Fashion Hotel w Amsterdamie Holandia Adres: Titus van Rijnstraat 269 – 1058 EV.

O przedsięwzięciu:

Dzień Polski w Amsterdamie w formie wystawy fotografii – Promocja dwóch polskich talentów, artystów oraz ukazanej na fotografii polskiej koronki warmińskiej. Promocja odbyła się za granicą w mieście Amsterdam/Holandia przy wydarzeniu sieciującym dla Artystów z całej Europy oraz Świata.

Objęte Honorowy Patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trwało 3 h – do godz. 21:00

W wydarzeniu brało udział sporo osób, obywatele Artyści, projektant z Japonii i inni Japończycy, wielu obywateli, Artystów i projektantów z Holandii, obywatele Ukrainy, którzy najchętniej odwiedzali nasze stoisko i rozmawiali głównie w języku polskim, mieszkańcy Holandii o narodowości Polskiej, którzy także polecali, by tak piękne prace ze szczytnym celem pokazywania Polskiej kultury i sztuki, dziedzictwa w postaci projektów modowych i koronki warmińskiej na fotografii oraz sztuk wizualnych, takich jak; abstrakcje oraz tematu abstrakcji związanej z ekologią i dbaniem o środowisko naturalne, przekazać Bibliotece Polskiej w Amsterdamie ze względu na zainteresowanie Polaków mieszkających w Amsterdamie i Holandii wszystkim co Polskie. Dajelej wymieniając; byli tam Artyści, projektanci z Philippines, Suriname, Senegalu, projektanci z Syrii,  Artyści i projektanci z Belgii, Morocco, Norway, z Senegalu, Niemiec,  z Iranu, Ugandy,  oraz Kazakhstanu.

Na wydarzeniu byli obywatele różnych kolorów skóry, niepełnosprawni i wiele innych nacji ludności.  

Na zdjęciu znajdują się Polacy mieszkający w Holandii, bardzo ucieszeni naszą akcją i promocją polskiej kultury i sztuki w Amsterdamie. Obok przedstawiciel Fundacji Diversity Fashion Week, który nas zaprosił na sieciowanie Artystów z Europy i udostępnił  nam lokal na to wydarzenie a także zaprosił do swoich wydarzeń na kolejne dni.  To im jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy wprowadzić elementy Polskie w tym dniu i stworzyć taki piękny dla nas element, jak Dzień Polski w Amsterdamie.

Posiadając także materiały polskich kulinarii, otrzymanych od Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie, mogliśmy zainteresować także odwiedzających nasze stoisko nie tylko kulturą artystyczną, ale także naszym dobrodziejstwem Kaju w gospodarstwie przetworów, oraz innych produktów żywnościowych, naszych polskich zbiorów.

W rękach Pani redaktor prowadzącej spotkanie Sieciowania Artystów z Całej Europy i Świata nasza ulotka z informacją o Dniu Polskim w Amsterdamie oraz o promocji Polskiej Kultury i sztuki w wielu dziedzinach artystycznych. Narzuta złota na ubraniu jest wykonana takżez z artystycznej koronki warmińskiej, ręcznie wykonanej na szydełku przez promowaną także na wydarzeniu projektantkę Polską Barbarę Cały, co sprawiało, że można było rękodzieło polskie zobaczyć także na żywo nie tylko na fotografiach.  

Bardzo duzo było na wydarzeniu osób niepełnosprawnych na wózkach i cieszyli się, że nas widzą oraz mogą dostać materiały przygotowane w języku angielskim i polskim do zabrania ze sobą do domu, by spokojnie także poczytać i mieć z nami kontakt.

Ambasada Polska w Hadze także została zaproszona, ale ze względu na inne obowiązki Ambasadora nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu. Przekazane zostały także do Ambasady Polskiej w Hadze materiały przygotowane do wydarzenia oraz albumy twórczości z opisami Dnia Polskiego i Patronatu Ministerstwa.

Ambasada również pomogła w przekazaniu informacji lokalnym gazetom internetowym, podając adresy mailowe, gdzie zostały przesłane materiały promocyjne i zaproszenie na wydarzenie. ( mail odpowiedzi udostępniony tylko na potrzeby sprawozdania z wydarzenia).

Materiały promocyjne, jakie zostały przygotowane  na Dzień Polski w Amsterdamie, zostały przekazane także Ambasadzie i być może obrazy, prace po wystawie w Bibliotece Polskiej trafią także do Ambasady, aby mogły dalej promować elementy naszej sztuki i kultury.

Następstwem wydarzenia i radością dla nas z nawiązanej współpracy jest, aż półtoramiesięczna wystawa w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie od dnia 2 grudnia do 22 stycznia 2023r.

Jesteśmy dumni z wydarzenia i oceniamy je wysoko dyplomatycznie, jak i promocyjnie. W miłej, ciepłej atmosferze, przy wydarzeniu DyversityFashionWeek, która udostępniła nam salę, hol Hotelu razem z innymi Artystami ze Świata, mieliśmy tam swoje Polskie stoisko

z albumami, ulotkami, materiałami promującymi Polską kulturę i sztukę. Była to okazja, by spotkać się z rodakami mieszkającymi w Amsterdamie, ale także rozkochać inne narodowości i Artystów w Polskiej kulturze oraz nawiązać dobre, dyplomatyczne, ciepłe relacje, przyjaźnie.

Do dziś niepełnosprawne osoby wysyłają nam przyjazne wiadomości i dziękują, że jesteśmy tak ciepłym, profesjonalnym, artystycznym, dobrym Narodem, dającym przykład także  innym.

Serdecznie dziękujemy za Patronat!

Z poważaniem

Prezes Fundacji „Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego”-                                                                 
Agnieszka Maliszewska.

Dnia 10.11.2022 r. Olsztyn

Pod sprawozdaniem więcej zdjęć pamiątkowych.

ORAZ ALBUMY I PRACE.

WYMIANA KULTUROWA Z REPREZENTACJĄ JAPONII ORAZ KAZACHSTAJNU

NA ZDJĘCIU DZIENNIKARZE Z HOLANDII

PRZY NASZYCH PRACACH I STOISKU POLSKIM OPERATOR KAMERY Z TELEWIZJI HOLEDNERSKIEJ, PAN OBYWATELSTWA UKRAIŃSKIEGO, ROZMAWIAŁ Z NAMI W JĘZYKU POLSKIM.

Tu już powstała po wydarzeniu, w kolejnych dniach piękna społeczna współpraca z wieloma osobami  z niepełnosprawnymi. na zdjęciu Jeanette Chedda – rzeczniczka osób niepełnosprawnych, mówczyni i modelka, która stanowi wzór do naśladowania, jakiego potrzebowała dorastając.

 „NIE MOŻESZ BYĆ KIMŚ, KOGO NIE ZNASZ” – TO JEDEN Z JEJ ULUBIONYCH CYTATÓW. REPREZENTACJA MA ZNACZENIE – TO JEST JEJ MOTTO ŻYCIOWE.

Fundacja brała udział również nieodpłanie przy innych wydarzeniach dzięki nawiazanej współpracy fotografując osoby niepełnosprawne na pokazach mody, organizowanych w dalszej części wydarzeń związanych z Show /  sieciowania Artystów z Całej Europy i Świata, dzieki tym kontaktom i pracy kolejnej będziemy mogli szczycić się wartościami, jakie pokazujemy i promujemy wspólnie z innymi narodami na rzecz osób niepełnosprawnych, różnorodności kolorów skóry oraz innych róznic.

Wzruszające jest, jak cudownie odnajdują się w modelingu osoby niepełnosprawne, dzieci niepełnosprawne. To nie tylko osoby na wózkach inwalidzkich, ale również niepełnosprawni inaczej. Uśmiechnięte, pełne zapału i euforii osoby sprostały tak odpowiedzianemu zadaniu. Byliśmy szczęśliwi, że w ramach nawiązanej współpracy, możemy widzieć tak wiele uśmiechniętych twarzy i widzieć organizacje takich wydarzeń w Amsterdamie, co daje nadzieje na wiele dobrego dla osób niepełnosprawnych ruchomo, ale i inaczej.

Dziękujemy za uwagę. To już dodatkowe rzeczy powstałe po naszym wydarzeniu, może nie dotyczą wydarzenia z Patronatem Ministra, ale następstw po wydarzeniu i uwagi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.