Wpis już archiwalny, opublikowany z kilkumiesięcznym opóźnieniem ale piękny, bo i temat wartościowy, twórczy, wyjątkowy.
Tak było 5 listopada 2019 r. Wieczór poetycko-artystyczny rozpoczął się o godz. 17:30. w Książnicy Polskiej w Olsztynie Pl. Jana Pawła II 2/3, Sala Literacka.
Wieczór rozpoczęła przedstawicielka Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego Pani Agnieszka Maliszewska, pomysłodawczyni projektu społecznego z podkreśleniem zaangażowania młodzieży kochającej poezję oraz społeczności województwa Warmińsko-Mazurskiego zaangażowanej w organizację przedsięwzięcia przedstawiając także gościa specjalnego reżysera, bajkopisarza ale przede wszystkim poetę Ks. Karola Misiewicza.
Spotkanie poetycko-artystyczne umilił swą przepiękną grą, genialny skrzypek PIOTR ZAPERT Uczeń I LO im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie.
Młodymi Artystami- polonistami recytującymi wiersze ks. Karola Misiewicza byli:
JULIA SKALSKA uczennica SP im. Marii Zientary-Malewskiej w Dywitach
SZYMON MALISZEWSKI uczeń Szkoły Społecznej 101 w Olsztynie
MAGDALENA NIKOŁAJUK Uczennica XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie
WERONIKA TOMASZEWICZ oraz ALICJA WIKTOREK
Uczennice Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu
Młodzież recytowała naszego poety Księdza Karola Misiewicza wiersze z nowego Tomu wierszy „Nieostatnie pożegnanie”.
Po prezentacji poezji przez młodzież odbył się interesujący wywiad z zaproszonym naszym gościem poetą, który poprowadziła Anita Brzostowska dziennikarka z pasji. Dziękujemy serdecznie!
Jutro opublikujemy pytania do wywiadu oraz urywki video także pojawią się w niedługim czasie.
Po wywiadzie zostały rozdane pamiątkowe dyplomy od Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego, aby podziękować w ten sposób wielu osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz prezentację wierszy naszego gościa specjalnego Karola Misiewicza.
Były też wzruszenia związane z dyplomem specjalnym jaki przygotowaliśmy także dla mamy poety, która była obecna na wydarzeniu.
Przekazanie dyplomu dla Anity Brzostowskiej Dziennikarski z pasji
Po rozdaniu dyplomów wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
oraz Ks. Karol zaprosił na poczęstunek grupę artystów do pizzerii
w podziękowaniu za zaangażowanie w jego poezję.
Dziękujemy Ci Karolu Twoja osobowość przyciąga młodzież, choć nie tylko. Dziękujemy że jesteś!
Chciałam także w tym miejscu serdecznie podziękować Panu Dominikowi Łuszczyńskiemu managerowi naszego Partnera wydarzenia Książnicy Polskiej za udostępnienie tak cudownego miejsca na poezję Sceny Literackiej. Oraz wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali a było ich sporo. Większość wymieniona została promocyjnym plakacie.
Podpisał
Prezes Zarządu Fundacji
Agnieszka Maliszewska
Ps. W dniu jutrzejszym opublikowany zostanie również reportaż radiowy z wydarzenia i wywiadów z uczestnikami projektu przeprowadzony przez Bartłomieja Stępowskiego studenta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wydziału Nauk Humanistycznych.