Home / SPOŁECZNE / PROMOCJE społeczne / KOLEKCJA SUKIENEK ECO BARBARY CAŁY – FILM I ALBUM Z HISTORIĄ ICH POWSTANIA – MATERIAŁY PRZYGOTOWANE PRZEZ FUNDACJĘ NA EARTH FESTIVAL W UNIEJOWIE 2022R.

KOLEKCJA SUKIENEK ECO BARBARY CAŁY – FILM I ALBUM Z HISTORIĄ ICH POWSTANIA – MATERIAŁY PRZYGOTOWANE PRZEZ FUNDACJĘ NA EARTH FESTIVAL W UNIEJOWIE 2022R.

KOLEKCJA SUKIENEK EKO Barbary Cały.

Zapraszamy do zapoznania się z historią powstania każdej sukienki ECO naszej olsztyńskiej projektantki Barbary Cały. Imponujące jest jak, dlaczego i z czego, powstawały te zjawiskowe sukienki. Śmiało można napisać, iż rzeczy w zasadzie przygotowane do wyrzucenia, dostały drugie życie, dzięki pomysłowości tej niezwykłej osoby.

Album z historią powstania sukienek ECO oraz film poniżej, zostały przygotowane przez Fundację Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego, zdjęcia autorstwa Mina Wetp. Prezentacja sukienek w formie kart przygotowana specjalnie dla EKO Miasteczka powiązanego z wydarzeniem EARTH FESTIVAL w Uniejowie 2022r., w którym Pani Basia Cały uczestniczyła w miniony weekend a mianowicie 20,21 sierpnia 2022r. Te interesujące sukienki, w naszym Albumie, zostały zaprezentowane na Poli Domżalskiej, modelce która od wielu lat prezentuje projekty Barbary Cały.

Współpraca trójstronna jest wyrazem uznania i ma na celu promować tak znakomity talent rękodzielniczy, twórczy a także wspierać historycznie dziedzictwo kulturowe naszego Kraju, w tak wyrafinowanej Modzie Polskiej i tak kluczowej dla ekologii.

A teraz zapraszamy Państwa do zapoznania się z tą historii…

Kilka słów o Artystce:

Wybitna, utalentowana Polska projektantka mody Barbara Cały. Szydełkuje od wielu, wielu lat posługując się nićmi, szydełkiem oraz materiałami zużytymi, którym nadaje drugie życie tj., prawie każdym elementem niepotrzebnym, który z reguły trafiłby do kosza na śmieci. Skorupki  po orzechach pistacjowych, zawleczki od puszek, elementy skóry ze starych płaszczy, czy odpadów materiałowych i pozostałych. Sama wymyśla projekty, kolekcje, sama własnoręcznie także je wykonuje oraz przygotowuje modelki na wybieg, aby mogły sprawnie i elegancko poruszać się w tych niesamowitych tworach ręcznej sztuki. Jako Artystka projektująca eleganckie, zaskakujące projekty modowe, brała udział i wypożyczała swoje suknie na takich wydarzeniach jak:

 1. Miss Polonia Warmii i Mazur 2006r. ( Ubierała uczestniczki konkursu – ubiory Barbary Cały wymagają także odpowiedniego założenia jej tworów i zawsze osobiście dopieszcza każdy szczegół już na modelce.)
 2. Pokazy, prezentacje kolekcji podczas Picnik Country 2006, 2007r.
 3. Reprezentowanie Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Domu Polskim w Brukseli. Pokaz sukien w Sali Kongresowej, Torwarze 2009r.
 4. Ubieranie znanej z programów telewizyjnych tancerki Iwony Pawlovic w VI edycji Tańca z Gwiazdami.
 5. Współpraca w kwestii ubioru z Paulą polska wokalistką.
 6. Udział i prezentacja różnych kolekcji na Pokazach Mody w Berlinie, Mediolanie, Monte Carlo, Paryżu, w Rzymie kolekcji „Gold Dubaj”, inspirowanej pobytem w Dubaju.
 7. Prezentacja kolekcji podczas modowych wydarzeń w Uzbekistanie i Kazachstanie.
 8. Pokaz jej Mody w pawilonie polskim podczas targów Expo 2020 Dubai.
 9. Ubieranie reprezentantki Polski podczas Miss Eco International 2018 w Kairze.
 10. Za promocję Warmii i Mazur w Polsce i na Świecie otrzymała Laur „Najlepszym z Najlepszych” z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
 11.  W roku 2017 koronka artystyczna Barbary Cały, otrzymała tytuł Produkt Warmii i Mazur.
 12. Ostatnio zajmuje się bardziej projektowaniem i wykonaniem kolekcji ekologicznej z materiałów, którym nadaje nowe życie w swoich sukienkach, płaszczach, etolach i innych elementach damskiej garderoby. Zostało to dostrzeżone przez stylistów polskiej telewizji POLSAT i jej cztery kreacje wykorzystano na potrzeby EARTH i ART FESTIVALU W UNIEJOWIE 2022R. W jej kreacje ubrano prowadzące telewizyjne Panie: Marcelinę Zawadzką i Ilonę Krawczyńską.
 13. Obecnie szykuje się do Polskiego SHOW, który odbędzie się 19 listopada 2022r. w przepięknej posiadłości Dworku Dębówko, w którym zostanie przedstawiony jej przegląd twórczy z wszystkich powstałych kolekcji, prezentowanych na Światowych wybiegach.
 14. Jej profil na Instagramie znajduje się pod linkiem  https://www.instagram.com/caly.barbara/

Leave a Reply

Your email address will not be published.