Home / SPOŁECZNE / PROJEKT SPOŁECZNY SYN I MATKA W MUZYCZNYM KONCERCIE PT. „W PREZENCIE DLA WSZYSTKICH MAM”

PROJEKT SPOŁECZNY SYN I MATKA W MUZYCZNYM KONCERCIE PT. „W PREZENCIE DLA WSZYSTKICH MAM”

27 maja 2019 r., w Olsztynie odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Matki.

Fundacja Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego szybko i sprawnie zrealizowała kolejny swój pomysł, by uhonorować wszystkie Matki w ten wyjątkowy dzień.

Jak to się stało, jak doszło do tego koncertu?

-To był impuls! – mówi Agnieszka Maliszewska prezeska Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego.

– Kiedy zobaczyłam ich wspólnie śpiewających w poście znajomej, w mediach społecznościowych, pomyślałam… Muszę być na ich koncercie! Chciałabym bardzo dostać właśnie taki prezent od swoich dzieci na Dzień Mamy!

Ponieważ nigdy nie działam tylko dla siebie, chciałam by inne matki, inne kobiety i inni ogólnie, mogli z tego prezentu skorzystać. Był to rodzaj ludzkiej kreatywności, sposób by pokazać, jak ważni są ludzie, jak ważna jest rodzina, jak ważne jest, by robić sobie nawzajem drobne prezenty, by podkreślać wartość wyjątkowych relacji dzieci z rodzicami. W tym przypadku dzieci z matkami. Jak ważny jest szacunek dla nich, ich uhonorowanie, ale i możliwość sprezentowania takiego niezwykłego prezentu na Dzień Mamy wszystkim matkom. Każdy dosłownie mógł z tego prezentu skorzystać, wszystkie dzieci i te młodsze, i te starsze, i te najstarsze :-), mogły w ten dzień, 27 maja 2019 r., o godzinie 18:30 spotkać się w Galerii Sowa na Starym Mieście przy olsztyńskim Zamku i cieszyć oraz degustować muzykę tego wyjątkowego duetu: Matki z Synem!

Oczywiście było już za późno na Patronaty, jakie zawsze podkreślają wydarzenie społeczne dla Miasta i jego mieszkańców, czym można zawsze historycznie się pochwalić. Ale to absolutnie nie zniechęciło mnie do działania i organizacji w błyskawicznym tempie tego koncertu, by mogło skorzystać z niego wiele osób, dać taki prezent swojej ukochanej MAMIE, a nawet sobie! Niesamowite było to, że ten wyjątkowy duet, który mnie zafascynował i uruchomił we mnie taki pomysł, po rozmowach, zgodził się wziąć udział w tym przedsięwzięciu! Dziękuję Wam Kochani! Mieliśmy tylko tydzień na zrealizowanie wszystkiego i dopięcie na ostatni guzik. Udało się! W ostatnich dniach szlifowałam atrakcje, pisałam, wymyślałam coraz to więcej i więcej, aż urosło to, jak zawsze do czegoś wyjątkowego, wzruszającego, chwytającego za serce.

Dziękuję bardzo serdecznie Galerii Sowa, właścicielowi oraz Pani Sylwii Naruszewicz. To wyjątkowi ludzie. Widać ich otwartość na wszelkie twórcze inicjatywy w mieście. Dzięki nim znaleźliśmy odpowiedni lokal na ten wyjątkowy koncert, nietuzinkowy prezent dla wszystkich Mam.

Oczywiście wielu osobom muszę znowu podziękować, za zaangażowanie w mój pomysł i chęć uczestnictwa w tym, nie tylko jako widz, ale także jako partner.

Zanim wymienię wszystkich, którzy współdziałali, by to spotkanie było wyjątkowe, koniecznie przedstawiam Artystów Koncertu.

 

 

Grażyna Kotarska – śpiew. Wieloletni nauczyciel gry na pianinie w Pałacu Młodzieży w Olsztynie, prowadzi także zajęcia rytmiczne, od lat związana ze sztuką i muzyką. Z przyjemnością występuje z synem w duecie.

Paweł Kotarski – instrumenty klawiszowe, pianino, skrzypce, śpiew.

absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.

Jest członkiem zespołu In Taberna oraz wraz z kolegą Andrzejem Żukowski multiinstrumentalistą, założył zespół muzyczny (ZUKOT band), który w swoim repertuarze wykonuje polskie jak i zagraniczne szlagiery muzyki rozrywkowej, popularnej ( to właśnie dzięki jego uprzejmości na koncercie, został dodany muzyczny charakter i wsparcie).

 

Także jak mama, jest pracownikiem Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Więcej i szczegółowo o Pawle w wydarzeniu na Fanpage Galerii Sowa.

 

Partnerzy/ współorganizatorzy

(już o niektórych wspominałam wyżej, ale mogę i ponownie ponieważ należą im się szczególne podziękowania).

 

Galeria Sowa – jeden z najważniejszych partnerów, właściciel Galerii Pan Krzysztof nie tylko nas gościł w swoim lokalu tego popołudnia , ale także sprezentował ciasteczka w kształcie serduszka, do każdej zakupionej kawy i herbatki. Wielkie podziękowania! Bardzo ważna osoba, ogromna rola przy organizacji tego wydarzenia – pomoc Pani Sylwii Naruszewicz, była nieodzowna, koordynowała działania w Galerii. Bez niej nie udałoby się wszystkiego w lokalu zgrać. Bardzo dziękuję!

Ponieważ Koncert przewidywał także niespodziankę, przygotowana została także loteria dla Mam, w zasadzie wszystkich kobiet uczestniczących w Koncercie. Można było wylosować atrakcyjne vouchery. Oto szczegóły:

 

8 sztuk voucherów sprezentowała Pani Barbara Cały, olsztyńska projektantka mody a dokładniej kreatywnych dzieł sztuki- sukienek z koronki, które zostały docenione na pokazach w Berlinie i Paryżu a obecnie na  pokazie w Mediolanie. Dziękujemy Pani Basiu! Są nimi:

5 voucherów  – z udziałem w pokazie mody projektantki Pani Barbary Cały w jej sukience z koronki oraz

3 wejściówki na warsztaty projektowania i tworzenia koronki, które odbędą się w Olsztynie koło jesieni.

Właściciel Klubu Nowy Andergrant sprezentował 3 wejściówki na dowolny koncert odbywający się w klubie.

Domu Rozwoju w Olsztynie Magdaleny i Karola Zamojskich –  3 vouchery na lekcję pokazową rysunku (90 min),

oraz Studium Rozwoju Osobistego w Olsztynie Pani Agnieszka Ewald sprezentowała do loterii 2 zaproszenia/ wejściówki dla rodziny. Jedna na poranną jogę a druga na koncert zespołu Jazgodki.

Paweł Szajkowski -fotograf z pasji – wykonał te przepiękne zdjęcia opublikowane w artykule.

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie!

 

Loteria odbywała się w trakcie koncertu, a obsługiwały ją trzy wyjątkowe studentki, wolontariuszki współpracujące z Fundacją, Panie: Anna Szpejna, Klaudia Dumin oraz Agnieszka Augustyniak. Serdeczne podziękowania za przygotowania także loterii.

 

 

Więcej zdjęć z tego koncertu a jest ich sporo pojawi się jutro.

 

Media, które wyróżniło wydarzenie to Telewizja Polska Olsztyn.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do Poranka telewizyjnego  „Wstaje nowy dzień”.

 

 

https://olsztyn.tvp.pl/42809632/27519-cz1?fbclid=IwAR22h6qe0NigqYf9zfqyHQxsj6wHybMEVhL3PDjjE76QNMZbtkEOJMrDncs

 

 

Link do wideo, które mnie zaczarowało, by zorganizować koncert tu obejrzysz jeśli masz konto na fb.

Skocz do Kategorii Projekty społeczne Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego

Leave a Reply

Your email address will not be published.