Home / O Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego i Prezesie Fundacji

O Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego i Prezesie Fundacji

Fundacja Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego zajmuje się tworzeniem i realizowaniem projektów społecznych, tworzonych z serca i pasji do ludzi, nauki, kultury i sztuki.

Jesteśmy po to, by tworzyć dziedzictwo kulturowe i narodowe oraz pokazywać wyjątkowych, utalentowanych i kreatywnych ludzi, przedsiębiorstwa, organizacje, artystów, Instytucje, którzy działają także społecznie dla innych i z innymi.

Agnieszka Maliszewska – Prezes Fundacji. Inicjatorka i twórczyni Fundacji „Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego”. Oprócz studiów wyższych magisterskich w dziedzinie ekonomii, bankowości i finansów, ukończyła także Akademie Dyplomacji na Uniwersytecie Śląskim oraz szkołę filmową Ama Film Academy w Krakowie na kierunku produkcja filmowa.

Będąc wolontariuszem i nauczycielem w Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak, ukończyła także szkolenie z zakresu innowacyjnych metod edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym oraz posiada certyfikat myślenia wizualnego – Myśl obrazem.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.

Posiadane certyfikaty dodatkowe to Pełnomocnik i audytor wewnętrzny trzech systemów zarządzania tj: ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018. Certyfikat mediator rodziny i mediator w organizacji.

Prywatnie ze strony artystycznej szkicuje i pisze wiersze oraz prozy.

Cele działania fundacji to: Kreatywna, innowacyjna edukacja dzieci, młodzieży oraz dorosłych oraz promowanie zdolnych, kreatywnych ludzi, działających dla rozwoju Miasta Olsztyna i dla Kraju, w powiązaniu z rozwojem kulturalnym młodego pokolenia, tworzeniem zasobów Dziedzictwa Kulturowego oraz działań powiązanych ze zminimalizowaniem bezrobocia.

Agnieszka Maliszewska – pomysłodawczyni społecznych projektów, angażująca olsztyńskie rodziny, młodzież, dzieci, artystów, przedsiębiorców, szkoły, Instytucje – do udziału w szczytnych projektach społecznych, promujących ciekawe, kulturalne, wychowawcze oraz rozwojowe wydarzenia.

Zrealizowane projekty społeczne to:

  I, II, III oraz IV edycja URODZIN Z DAREM DLA DZIECI ze szlachetnymi celami, pomocy potrzebującym, warsztatami z kreatywnymi Artystami, promocję działań społecznych, integrację, edukację dzieci i młodzieży, wrażliwość na pomoc innym. Gośćmi specjalnymi trzech edycji byli: Ewa Cichocka – aktorka, piosenkarka, członkini Kabaretu Czerwony Tulipan, Jagna Polakowska – aktorka Teatru Lalek, odznaczona odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w 2019 r., Helena Korwek – półfinalistka IV edycji telewizyjnego show Masterchef Junior, Tomasz Czaplarski – aktor Teatru Lalek oraz programu Szymon Majewski Show, Klaudia Budny – finalistka Master Chef, Barbara Cały – światowa projektantka mody, ręcznie wykonanej koronki, Anna Drońska – artystka, malarska z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Karol Misiewicz – bajkopisarz, poeta, reżyser, scenarzysta, założyciel kilku grup teatralnych, Oliwia Smyk – Uczennica gry na oboju, Laureatka wielu konkursów w Polsce i na Świecie, Paweł Graczyk – skrzypek, multiinstrumentalista.

( II, III oraz IV edycja odbyła się z Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza).

IV edycja Urodzin z Darem oprócz Honorowego Patronatu Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Także uzyskała Honorowy Patronat Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej. IV edycja Urodzin dla Dzieci jest w trakcie emisji do dnia 30.04.2021 r. i odbywa się on line.

Projekt „Jesteśmy Piękne Zawsze w Każdym Rozmiarze”, skierowany do pań 50+ z udziałem uczniów szkół fryzjerskich, kosmetycznych oraz uczniów Państwowego Liceum Plastycznego.

Projekt i wystawa pt. „Kreatywne Mamy” – projekt z głębi serca, pokazywał kreatywne mamy z Olsztyna. Na fotografiach przedstawiających Panie w ich pasjach wraz z młodszym pokoleniem, dziećmi. Pasje przekazywane z pokolenia na pokolenie. W projekcie brały udział wielkie osobowości tj. Jolanta Badyna – malarka-rzeźbiarka, Agata Grzegorczyk-Wosiek – pisarka, poetka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Anna Zdanowska-Ruskań – lekarz pediatra, ordynator olsztyńskiego Oddziału Pediatrycznego V Chorób Zakaźnych i wiele, wiele innych. Wystawa była także dla bohaterek wydarzenia, prezentem z okazji Dnia Matki.

(Projekt z  Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza).

Projekt „Bobasy w Kuchni” – wystawa z konkursem dla ludzi z ogromną pasją do fotografii oraz ucztą smaku dobrodziejstw Olsztyna. Fotografowie ukazali bobasy w kuchni, spiżarni i przy jedzeniu, ponieważ to od nich rozpoczyna się poznawanie przeróżnych smaków warzyw, owoców i wypieków. Projekt także miał na celu pokazać i zachęcić młodzież do udziału w takich projektach. Zaangażowane były także szkoły średnie i ich wychowankowie mogli się sprawdzić w kreowaniu sesji i robieniu zdjęć. W projekcie brała udział dziewczynka, wyjątkowa modelka z porażeniem mózgowym, by podkreślić, że sztuka jest ważna sama w sobie i każdy ma szansę w niej uczestniczyć.

( Projekt z  Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza).

Impreza społeczna z okazji Dnia Matki – Koncert muzyczny Syna z Matką pt. „W PREZENCIE DLA WSZYSTKICH MAM” – w której wystąpili Paweł i Grażyna Kotarscy (młody muzyk i nauczycielką gry na pianinie z Pałacu Młodzieży w Olsztynie – koncert był niebiletowany, otwarty dla wszystkich. W którym brali udział charytatywnie i wspierali tacy partnerzy jak: Galeria Sowa – Pan Krzysztof Żendarski. , Olsztyńskie Studium Rozwoju Osobistego – Pani Agnieszka Ewald, Państwowe Liceum Plastyczne, Barbara Cały- projektantka mody, Mariusz Balak -Spółdzielnia socjalna Andersound oraz Polska Telewizja Olsztyn TVP 3, promowała wydarzenia przeprowadzając wywiad na antenie z artystami koncertu i pomysłodawczynią. 

PROJEKT SPOŁECZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA ZMARŁYCH – WIECZÓR Z POEZJĄ I GOŚCIEM SPECJALNYM Karolem Misiewiczem oraz młodzieżą recytującą wiersze poety. Wydarzenie odbyło się w Sali literackiej w Książnicy Polskiej w Olsztynie. Spotkanie umiliła gra skrzypka Piotra Zaperta z I LO im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie.

Projekt społeczny – KONKURS PLASTYCZNY „RODZINNA WIELKANOCNA PALMA”- konkurs on line dla dzieci i młodzieży w socjal mediach.

Projekt Społeczny – Edukacyjne Bajki dla Dzieci – Wsparcie dla Rodzin w związku z pandemią. Cykl bajek ON LINE  w socjal mediach młodej bajkopisarki, aktorki, KATARZYNY MALANKOWSKIEJ.

Fundacja jest w trakcie przygotowywania projektu:

Konkurs poetycki w szkołach podstawowych w mieście Olsztyn z tematem optymizmu. Nagroda w konkursie –  nagranie w studio recytacji do skomponowanego specjalnie dla projektu utworu przez kompozytora z Buska Zdroju. Patronem projektu ma zostać poeta Władysław Katarzyński.

Kontakt: fundacjainwestycjekapitalu@gmail.com  

Kochani, jeśli ktoś chciałby wesprzeć działania organizacji i być także cząstką naszych projektów, można zostać darczyńcą i zasilić konto Fundacji nr 14 1140 2004 0000 3102 7981 2373 mBank.  Z informacją na cele statutowe. Osoby chętne prosimy o kontakt mailowy, będziemy Państwa firmy i nazwiska umieszczać w naszych projektach jako Partnerów, by móc wspólnie być cząstką tych wartościowych rzeczy. 

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy, w sprawozdaniu rocznym opublikowanym na naszej stronie, będziemy szczegółowo wymieniać  wyjątkowe akcje i wydatki poniesione z wpłaconych kwot. 

 

Zachęcamy także do polubienia i obserwowania strony fundacji na FB

Facebook: https://www.facebook.com/tworczoscipasja

 

Oraz subskrypcji kanału na YOU -TUBE https://www.youtube.com/channel/UCfi0Iuye3q47vBv2uHSCD7A

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.