Home / SPOŁECZNE / PROMOCJE społeczne / WYSTAWA ON LINE ZDJĘĆ MODOWYCH ORAZ ABSTRAKCJI ARTYSTEK MINY WETP I MARZENY KWINTERA W BIBLIOTECE POLSKIEJ W AMSTERDAMIE ORAZ WYWIADY Z ARTYSTKAMI

WYSTAWA ON LINE ZDJĘĆ MODOWYCH ORAZ ABSTRAKCJI ARTYSTEK MINY WETP I MARZENY KWINTERA W BIBLIOTECE POLSKIEJ W AMSTERDAMIE ORAZ WYWIADY Z ARTYSTKAMI

WITAMY PAŃSTWA Z BIBLIOTEKI POLSKIEJ W AMSTERDAMIE.

Promocja kultury Polskiej i talentów w partnerstwie Biblioteki Polskiej w Amsterdamie z Fundacją Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego.

Ponieważ nie wszyscy mają możliwość obejrzenia jej osobiście w Amsterdamie, w Holandii, dziś prezentujemy materiał nagrany oraz wywiady z Artystkami, których prace znajdują się w pomieszczeniach biblioteki i są dostępne do obejrzenia w terminie od 2 grudnia 2022r. do 22 stycznia 2023r., w Amsterdamie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WYSTAWY ON LINE- Krótki film z prezentacją wystawy. Pod filmem wywiady i materiał wystawowy oraz opisy.

(Jeśli chciałbyś zadać pytanie dla naszych Artystek, możesz je zadać komentując ten post tu na stronie fundacyjnej lub na fanpage Fundacji oraz pod mailem fundacjainwestycjekapitalu@gmail.com . Będziemy te pytania dogrywać w formie mp3, możesz także wysłać swoje pytanie na Messenger fundacji w formie nagrania mp3 lub wiadomości głosowej)

FILM Z WYSTAWY ON LINE W BIBLIOTECE POLSKIEJ W AMSTERDAMIE

FILM Z WYWIADAMY, Z ARTYSTKAMI

Pierwszy wywiad jest z Marzeną Kwintera, od (minuty) 12:22:21 rozpoczyna się wywiad z Miną Wetp

Wyselekcjonowany urywek wywiadu.

Prezentacja prac z opisami Artystek: Miny Wetp i Marzeny Kwintera po kolei kartami umieszczonymi na wystawie, ścianach Biblioteki Polskiej w Amsterdamie.

Prace Miny Wetp prezentowane na wystawie.

To zdjęcie i kolejne jest portretem mody. Stworzone w Rzymie w klimatycznych przestrzeniach Palazzo Ferrajoli po pokazie mody zorganizowanym przez Mystyle-Events 7 lipca 2022 roku. Na zdjęciu, wyjątkowy model w projekcie złotej sukni wykonanej ręcznie metodą szydełkową, polską warmińską koronką utalentowanej projektantki mody Barbary Cały. Jeden z 12 innych elementów z kolekcji „Gold Dubai”.

Na zdjęciu Piękna modelka – Sensemielja Letitia Sumter z Amstedramu/ Holandia.

Świat mody jest kolorowy i wyrafinowany. To graficzna abstrakcja w postaci zdjęcia rysunku zatytułowanego „Sen kobiety”. Stworzony, aby pokazać emocje, marzenia i sen kobiety, jej urodę, kreacje i wizualizacje stylistów. Wzór w twórczej wizji projektanta obserwowany i podziwiany oczami innych, głównym odbiorcą jest mężczyzna.

Abstrakcja graficzna pt. „Krzyk natury”. Stworzony ze względu na ważne priorytety związane z Ziemią i klimatem, o które musimy dbać, aby żyć jak najdłużej i pozostawić to życie dla pokoleń. Na zdjęciu zdeformowana twarz ryby z gatunku „Welonek”, ukazująca piękno życia, w trudnym Świecie Natury, z hasłem w gestach, proszącym o pomoc, czyli ochronę środowiska.

Prace Marzeny Kwintera prezentowane na wystawie.

FOTOGRAFIA 1, 2 i 3 JEST PORTRETEM MODY POWSTAŁYM W POLSCE NA TERENIE MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO PIĘKNYCH SKANSENÓW, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W CENTRUM MIASTA TORUNIA.

Zdjęcie przedstawia projekty holenderskich projektantów, tj.: Rosalie Boonstra Couture projekt sukienki, ozdobny wieniec na głowie Mystic Fantasy Creations.
Na zdjęciu jest też piękna modelka – Natalia Gajewska z Polski.

Pozostały zespół sesji wraz z autorem zdjęcia:
Znakomita wizażystka, stylistka fryzur – Renata Lewandowska, asystentka produkcji sesji Iwona Lewandowska-Kiliszkiewicz.

FOTOGRAFIA TA JEST PORTRETEM MODY POWSTAŁYM W POLSCE NA TERENIE MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO PIĘKNYCH SKANSENÓW, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W CENTRUM MIASTA TORUNIA.

Na zdjęciu projekty holenderskich projektantów, tj.: Rosalie Boonstra Couture projekt sukienki, projekt buta Amber Ambrose Aurele.
Na zdjęciu jest też piękna modelka – Natalia Gajewska z Polski.

Pozostały zespół sesji wraz z autorem zdjęcia:
znakomita wizażystka, stylistka fryzur – Renata Lewandowska
asystentka produkcji sesji Iwona Lewandowska-Kiliszkiewicz.

Kilka słów o Artystkach:

Mina Wetp – Kobieta z pasją. Jej skomplikowana natura jest motorem wszystkich jej działań związanych ze sztuką. Podczas pobytu w Anglii rozwinęła w sobie pragnienie szkicowania, a Francja zaszczepiła w niej miłość do muzyki. Można powiedzieć, że to właśnie muzyce zawdzięcza swoje kreacje, bo melodia kieruje jej wyobraźnią. W swojej pracy koncentruje się na emocjach i różnych sposobach ich wyrażania. Zapytana, dlaczego robi to, co robi, zawsze odpowiada: „Tak tworzę swoją historię!” Uwielbia kolekcje, kolorowe abstrakcje, wiersze, szkice i fotografię. Fotografia mody to jej kolejna pasja, którą szlifuje, aby zachwycać.

Marzena Kwintera – (ur. 1980) – polski fotograf mieszkający i pracujący od 2004 roku w Hadze. Szczególnie działa w dziedzinie mody, a jej fotografie artystyczne są przede wszystkim czarno-białe – podkreślone naturalnym światłem. Sukcesy to m.in. projekt fotograficzny Vogue Portugal oraz piękna publikacja w Glamour South Africa, L’officiel, na okładce L’officiel Baltic Magazine ze zdjęciem modelki w sukience polskiego projektanta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.