Home / SPOŁECZNE / Wydarzenie IV edycja URODZIN Z DAREM DLA DZIECI część I

Wydarzenie IV edycja URODZIN Z DAREM DLA DZIECI część I

Wydarzenie IV edycja Urodzin z darem dla Dzieci część I/ pamiętajcie by odświeżyć stronę.

Już o 12:00 godzinie Zapraszamy do oglądania naszego Wydarzenia!

Uwaga!

Poniżej jest emisja filmów z soboty z dnia. 13 i 20 marca 2021r., ale tu w tym miejscu wklejamy także link do emisji filmów z warsztatami z dzisiejszego dnia tj. 27 marca 2021 r.

Uwaga!

Poniżej jest emisja filmów z soboty z dnia. 13 marca 2021r., ale tu w tym miejscu wklejamy także link do emisji filmów z warsztatami z dzisiejszego dnia tj. 20 marca 2021 r.

Rozkład dnia 13 marca 2021r. :

(Uwaga będą się pojawiać tu w artykule, o wymienionych godzinach, pod spodem wpisanych przy każdym wymienionym dzisiejszym artyście Filmy dostępne dla Was, do których można cały czas wrócić w wolnej chwili, będą one cały czas tutaj dostępne oraz na kanale YOU TUBE Fundacji w playliście Urodziny z Darem dla Dzieci. )

Każdy z nich jest ustawiony na odpowiednią godzinę, co kwadrans wyświetlane. Będzie po każdym filmie czas na krótką przerwę np. na kawę czy herbatę. :-) Kochane dzieci możecie w czasie tych przerw około 5 minutowych, zaproponować swoim rodzicom, że im np. tę herbatkę zrobicie. :-).

Nie omińcie żadnego filmu Kochani! Są przygotowane specjalnie dla Was z głębi serca i własnej inicjatywy artystów oraz organizatora. Jeśli coś się nie odtwarza to znaczy, że trzeba poczekać na jego godzinę.

Filmy wszystkie będą pojawiać się na dole.

Na YOU TUBE można dać znak, że Wam się podoba lub pod wydarzeniem na Facebooku na stronach Fundacji lub zalajkować ten artykuł.

Oto krótki spis grafiku a pod spodem już emisja filmów.

  1. Film – Czołówka Wydarzenia (Ważne informacje) godz. 12:00
  2. Film -Gość specjalny i jego warsztaty godz. 12:15
  3. Film -Gość specjalny i jego warsztaty godz. 12:30
  4. Film -Gość specjalny i jego warsztaty godz. 12:45
  5. Film- Gość specjalny i jego warsztaty godz. 13:00
  6. Film -Gość specjalny i jego warsztaty godz. 13:15
  7. Film -Gość specjalny i jego warsztaty godz. 13:30
  8. Film -Gość specjalny i jego muzyczne wykonanie godz. 13:45

Emisja wydarzenia i warsztatów I części 13 marca 2021r. od godz. 12:00 około 2 godzin max trzeba poświęcić na całe wydarzenie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-urodzin-3.jpg

Startujemy!

Witamy serdecznie na Wydarzeniu IV edycji Urodzin dla Dzieci

Część I z 4. (soboty)

Wykaz pod Patronatami
Nasi Partnerzy oraz osoby biorące udział w projekcie

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Partnerzy.jpg

W naszym wspaniałym, kreatywnym projekcie społecznym mamy łącznie 28 wykonawców a filmów 27, jeden z nich finalny, na zakończenie projektu.

Podzieliliśmy wydarzenie na 4 części tj. 4 soboty, więc dziś Was zabawimy ciekawostkami różnych zawodów i umiejętności do 13:45 tak około. :-)

Razem z utworem muzycznym na koniec.

Każdemu bardzo polecam obejrzeć czołówkę tam są ujęte najważniejsze rzeczy. Obejrzyjcie do końca a dowiecie się, po co robimy co roku te Urodziny z Darem dla Dzieci i komu tym chcemy pomóc i dlaczego.

  1. Film Czołówka. Powitanie, idea, cel. Film trwa 10 minut, proszę obejrzeć do końca. W nim o historii powstania Urodzin z Darem dla Dzieci opowiada Prezes Fundacji oraz o Adamie, który traci wzrok nauczycielka Adama ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci niesłyszących w Olsztynie. Emisja filmu godz. 12:00

Ważny! O Historii powstania Urodzin z Darem dla dzieci i Akcji dla Adama.

Dziś w kolejności mamy filmy warsztatowe o pasji naszych Gości specjalnych a są nimi:

2. Rodzina Kirakowskich . Rodzice niesłyszący z córką słyszącą, nauczą Was podstawowych zwrotów w języku migowym.

Nauka migowego nie jest wcale taka prosta, natomiast dłonie, które tłumaczą mają wyjątkową moc. Osoby migające są prawdziwymi artystami, zakochać się można w ich dłoniach, co potrafią, jak nimi ruszają.

Polecamy serdecznie i zachęcamy do udostępniania, by jak najwięcej osób mogło poznać ten ekspresyjny język ciała i umysłu, i ważne tłumaczenie słów wymawianych przez osoby mówiące dla osób niesłyszących.

Film Rodziny Kirakowskich.

Emisja filmu godz. 12:15

3. Tomasz Czaplarski aktor, lalkarz.

Ponieważ znam Pana Tomasza to pozwolę sobie napisać tu odpowiedni komentarz. To wielki społecznik, ale także człowiek, wykładowca dbający o rozwój artystyczny młodzieży.

Z dziećmi także się świetnie dogaduje, prowadzi kilka programów telewizyjnych dla dzieci. Jest niesamowity i pełen pasji, nie tylko do aktorstwa, ale postawy społecznej. Dba o ochronę środowiska oraz ochronę zwierząt i każdego człowieka, praw i godności. To wielka osobowość!

Film Pana Tomasza o jego pasji do aktorstwa.

Emisja filmu godz. 12:30

4. Justyna Lewicka – Szczęsna. To niesamowity nauczyciel ale też genialna psycholożka. Obserwuję Justynę od pewnego czasu i jej sposób na dbanie o dzieci i ich rozwój jest rzeczą ogromnie dla niej ważną. Dba o każdego. Urocza, kochana, ciepła. Zauroczyła mnie swoją wyjątkową bajką o diamenciku, diamencie i chusteczkach. Ta bajka ma ogromna moc. Koniecznie jej posłuchajcie, pomoże Wam w wielu sprawach z którymi sobie może nie radziliście!

Film Pani Justyny o bajce psychologicznej wspierającej najmłodszych, ale i starszych pt. Bajka o Diamencie.

Emisja filmu 12:45

5. Filczaki Pani Anna Smak-Drewniak, bardzo pracowita osoba, kocha filc a z niego robi cuda. Sama kupiłam od niej postaci z filmów, choćby Pipi Langstrumpf i jej konia oraz małpkę. Jeśli tego filmu nigdy nie oglądaliście to koniecznie obejrzyjcie.

Film o Filczakach.

Emisja filmu o godz. 13:00

6. Helenka Korwek, talent kulinarny.

Ja ją uwielbiam, jest przesympatyczna, wesoła, samodzielna i świetnie gotuje. Znacie ją na pewno z programu telewizyjnego MasterChefa Junior, wprawdzie nie zdobyła pierwszego miejsca, ale znalazła się w pierwszej trójce.

Hela pokaże Wam jak możecie w tajemnicy przed rodzicami zrobić dla nich świetny prezent w postaci obiadu. :-)

Film z serii kulinarne 14 letniej Heli Korwek .

Emisja o godz. 13:15

I ostatni nasz bohater warsztatowych pasji.

7. Karol Misiewicz a w zasadzie Ksiądz Karol – bajkopisarz, poeta, reżyser, eseista.

Kiedyś, gdy go poznałam nie potrafiłam od niego oderwać oczu, jest jak iskra boża, radosny, twórczy, a dzieci i dorośli, gdy go poznają dobrze, to uwielbiają. To Wielki ksiądz. Kiedyś napisałam nawet o nim artykuł, bo bardzo mi przypominał swoim stylem bycia i zachowania Jana Pawła II, naszego Polskiego Papieża. Niestety już nie żyje. Ks. Karol jest Twórczy i zabawny. Pisze bajki, prozy, wiersze, reżyseruje sztuki teatralne pisząc także do nich scenariusze, pisze także eseje.

Czym jest esej?

Z Wikipedii Esej (ang. essay, z fr. essai „próba”) to forma literacka lub literacko-naukowa, prezentująca punkt widzenia autora. Esej może poruszać tematykę filozoficzną, społeczną lub artystyczną, być formą krytyki literackiej, manifestu politycznego, filozoficznego lub też dotyczyć innych refleksji autora.

Dziś przedstawi Wam swoją najpiękniejszą bajkę „O Panu Księżycu” – dużo w nim ciekawostek.

Film Księdza Karola Misiewicza. Emisja o godz. 13:30

Na koniec dzisiejszego dnia kreatywnych słów i umiejętności naszych Gości, w naszym pierwszym bloku sobotnim, utwór instrumentalny, ale jakże uspokaja zmysły, wycisza, ale też rozbudza do kreatywności, do radości wewnętrznej i chęci przenoszenia gór. Bo mamy cudowne morza, rzeki, oceany, słońce, niebo, ptaki, zwierzęta, roślinność, multum barw i kolorów, cieszmy się, że je widzimy i możemy widzieć. Osoby niewidzące mogą tylko czuć, dlatego korzystajmy z tego z wielką dbałością i serdecznością. Bądźmy mili dla innych i dbajmy o rodziców, rodzeństwo i innych wkoło.

Kompozytor Tomasz Kowalczyk zaprosi nas sam osobiście na odsłuchanie jego kompozycji muzycznej.

Miłego słuchania i reszty dnia.

Dziękujemy za spędzony z nami czas.

Zapraszamy na kolejną sobotę.

Serdecznie Was pozdrawiam

Agnieszka Maliszewska

Prezes Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego,

a tak naprawdę przyjaciel wszystkich cudowności, jakie istnieją na tym naszym pięknym Świecie, o który warto dbać.

Zapraszam Was, tak jak Julka wspomniała w Filmiku Czołówki na kolejną sobotę. Tam również będą wielkie osobowości i warto je poznać.

Kochani dodatkowo,

więcej o naszych gościach specjalnych, ich krótkie życiorysy oraz to, co robią, gdzie i jak, opublikujemy w odrębnym artykule, którego link również wkleimy tutaj po publikacji.

Oprócz dużej ilości zaproszonych Gości specjalnych, chcę podziękować naszym Wolontariuszom za obsługę biur miejscowości takich jak: Olsztyn, Łódź, Kraków, Katowice, Busko-Zdrój, Nidzica, Warszawa, Radom, Pszów, Reda, Sopot, całe Trójmiasto, Gietrzwałd, Toruń, Leszno.

Zasłużeni Wolontariusze Fundacji to :

Judyta Zeszczuk – asystent kierownictwa biura Fundacji,

Katarzyna Stepaniuk, Kamila Helwak, Katarzyna Pełka, Damian Mackiewicz, i kilka osób bezimiennych. Wszystkim biorącym udział, wystawimy przepiękne dyplomy działania na rzecz projektu społecznego Urodzin z Darem dla Dzieci.

Podziękowania za tłumaczenia na język migowy I części filmów z warsztatami Paniom z Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych tj.: Barbara Parda oraz Diana Kirakowska.

Podziękowania za zaangażowanie Pań z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie: Nieoceniona i wyjątkowa Jagoda Paturej-Grandyberg, Marzena Chwilka-Mazgaj, Magdalena Panasik.

Oraz podziękowania dla Pani Agnieszki Staniewicz-Panasik z Visumedica w Gdańsku za dobroczynne wykonanie badania wzroku dla Adama, chłopca z IV edycji Urodzin z Darem dla Dzieci.

Wielkie dla Was wszystkich serce!

Miłej soboty i niedzieli oraz radości z nauki w każdym wymiarze.

One comment

  1. Cudowne wydarzenie, cieszę się że powstają takie rzeczy dla dzieci. Dziękujemy bardzo

Leave a Reply

Your email address will not be published.