Home / SPOŁECZNE / 10 PAŹDZIERNIKA 2022r, GALA „GODNI NAŚLADOWANIA” I NASZA FUNDACJA W ZGŁOSZONYCH – DZIĘKUJEMY ZA REKOMENDACJE!

10 PAŹDZIERNIKA 2022r, GALA „GODNI NAŚLADOWANIA” I NASZA FUNDACJA W ZGŁOSZONYCH – DZIĘKUJEMY ZA REKOMENDACJE!

10 października 2022r., odbyła się Gala „Godnych Naśladowania”, na którą nasza fundacja została zaproszona.

Fundacja Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego wraz z innymi, była zgłoszona do konkursu tegorocznego, za co zgłaszającym nas serdecznie dziękujemy! Także Stowarzyszeniom i Fundacjom, Szkołom i Uniwersytetowi bardzo dziękujemy, za tak wyjątkowe rekomendacje dotyczące fundacji. To był dla nas zaszczyt. Oczywiście przy takim cudny gronie trudno było się przebić i znaleźć w wyróżnionych, czy laureatach, ale jesteśmy szczęśliwi bardzo, że taki był wybór nagrodzonych przez Prezydium, bo robiło to ogromne wrażenie!

Zasłużyli bez wątpienia! Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym! I mocno bardzo naszemu ukochanemu Olsztyńskie Stowarzyszenie Głuchych. Zawsze będą dla nas szczególnie bliscy, ponieważ z daru serca wzięli udział w projekcie Urodziny z Darem dla Dzieci 4 edycji z akcją charytatywną, gdy borykaliśmy się wszyscy ze skutkami covid, pierwszy raz stworzyliśmy na dużą skalę projekt on line, filmy edukacyjne prezentujące zawody artystyczno-rzemieślnicze, które mogły dzięki tłumaczeniu na język migowy trafić także do tej ważnej grupy społecznej.

Oczywiście nie tylko oni tłumaczyli, bo filmów powstało aż 35, ale duża z tego cześć była przetłumaczona dzięki nim! Zasłużenie wszystko także przytulamy Was do serca ogromnie!

Kilka słów także chcemy dodać do Forum, które odbywało się tego samego dnia a imprezy były połączone.

Wszystkie wystąpienia zachwycały Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin, otwierał wydarzenie, jak zawsze serdeczny. To bardzo pracowita osoba, podziwiam ogromnie. Jego powitanie i słowa o organizacjach pozarządowych robiły wrażenie, czuło się bliskość wspólnych misji i starań o budowanie finansów Warmii i Mazur oraz ich rozdysponowanie tak, by powstawały godne inicjatywy, potrzebne dla mieszkańców regionu, województwa.

Kolejne wystąpienie Pana Arkadiusz Jachimowicz – Prezesa Stowarzyszenia Eswip, członka prezydium Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, oraz Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych, który podkreślił ważną istotę tworzenia większej ilości mniejszych Rad Organizacji Pozarządowych;

Pani Agnieszki Podgórskiej – przedstawicielki Sieci Obywatelskiej Watchdogs Polska, która podkreśliła nasze prawa i działalność strażniczą, potencjał i wyzwania sektora;

Panią Joannę Glezman – Pełnomocnika Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, zachęcała do współpracy z Sejmikiem Młodzieżowym, który akurat jest w trakcie rozpisywania planów i chętny do współpracy;

Pan Maciej Bielawski -Wiceprezes Stowarzyszenia ESWIP- także wyjątkowy człowiek, zawsze merytoryczny, perfekcyjnie przygotowany, sens i konkret a i jego dbałość, by mieć udział w elementach poprawy, czy modyfikacji programów jest bardzo kluczowy, przekazywał bardzo ciekawe informacje dotyczące Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027, ponieważ nigdy z takich funduszy nasza organizacja nie korzystała norowalismy wazne punkty.

Ostatni prelegent – Wyróżniamy tu wystąpienie Pani Ula Trubacz– Prezesa Stowarzyszenie Adelfi. Wykład, jaki był wygłoszony przez tę Panią był piękny w serdeczności, w dbaniu o każdego, o jego siłę i wolę. To nie były tylko piękne słowa, to była prawda, wartość jaka jest najlepsza dla każdego z nas biegnącego po sukcesy, przetrwanie, dobrą myśl, dbania o siebie. Osobiście bardzo cieszymy się, że w NGO jest taki właśnie lider, szef, który się rozwija patrząc na innych rozbudzając w sobie różne pokłady przemyśleń, psychologii człowieka. Dbający o tę atmosferę w swojej organizacji, cele, ale i zaszczepiając swoje przemyślenia także w innych z innych Organizacji.

W zasadzie ten wykład nadaje się na książkę, książkę, która pokaże jak rozumieć działanie w nie działaniu , jak rozumieć pogoń, ale jednak sens czasem w wycofaniu, jak rozumieć odpoczynek pełny w swoim umyśle oraz jak rozumieć siebie, aby mieć siły, by podążać za swoim sercem, głosem i jak poskładać wszystko tak, by powstawały same cuda, prawdziwe, nie wymuszone na potrzebę sytuacji, projektów, dofinansowań, grantów itp. Wartościowy i trafiający w serce wykład „Jak nie zwariować w 3 sektorze”, powinien być wysłuchany przez każdego szefa i każdego pracownika NGO. Polecamy koniecznie zapraszać tę Panią na prelekcje, wydarzenia, konferencje i Forum z tym tematem. Na pewno więcej będzie z tego korzyści i wartości, niż czasem inne rzeczy w programie.

Podkreślić chcemy także, że akurat cały program Forum Organizacji Pozarządowych Warmii i Mazur przygotowany przez Stowarzyszenie ESWIP i Kuźnię Ekspertów wraz z Galą „Godni Naśladowania” pod licznymi patronatami, był treściwy, fajny! Ani trochę nie zanudził, czas dopasowany idealnie i tematy ważne, bardzo dostosowane do dobrej, efektywne pracy i współpracy, jaką można przygotować, nawiązać z NGO, sejmikiem młodzieżowym, przedsiębiorstwami przyjaznymi ekonomii społecznej, Urzędem Marszałkowskim, dostosowując pomysły i plany do przyszłych dofinansowań na marzec 2023 r.

Na wydarzeniu można było także poznać i usłyszeć utalentowaną 14 letnią Maszę Prytuła, która uraczyła wszystkich przepięknym głosem i piosenkami. Już doceniona na Festiwalach Piosenki w Polsce.

Chapeau bas za Konkurs i jego edycje dla Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego Panom: Bartek Głuszak – przewodniczący Rady, prezes Federacji FOSA oraz Panu Marek Borowski prezesowi Banku Żywności ( prowadzący spotkanie). Działania Rady są na najwyższym poziomie, upowszechnianie przejrzystości, etyki i praworządności w III sektorze nie tylko ma wpływ na kształtowanie polityki regionalnej ale także takie wyróżnienia, prezentacja tych którzy potrafią działać, współpracować z innymi dla dobra ogólnego, przyniesie wiele korzyści dla każdego sektora w ważnych społecznych sprawach. W Radzie oczywiście więcej osób i wszystkim należą się ukłony i brawa!

Powracając jeszcze do wykładu Pani Uli Trubacz „Jak nie zwariować w III sektorze” – Wykład wzruszał! Dziękujemy ślicznie nie tylko za rady dla każdego, ale i za dbanie o umysły, by się zrelaksować także w przerwie przy misach! Pani Ula zawsze dodaje swój dodatkowy element dla innych. Brawa ogromne!


W środku wykonawczyni piosenek 14 letnia utalentowana dziewczynka z Ukrainy

Tu także na pamiątkę wrzucamy nasze rekomendacje. Dziękujemy Artystce Pani Barbarze Cały za zgłoszenie nas do konkursu oraz naszym Partnerom z różnych projektów i innych za rekomendację!

Leave a Reply

Your email address will not be published.